GüncelManşet

Dersim-Ovacık’ta 3 gerillanın katledildiği iddiası

H. Merkezi: Burjuva basın tarafından verilen haberlere göre Dersim’de MKP/HKO gerillaları ile faşist TC ordusu arasında çatışma çıktığı ve çatışmada 3 gerillanın hayatını kaybettiği iddia edildi.

Burjuva basın kaynak belirtmeden gece 03.30 sıralarında çatışmaların yaşandığı ve sabaha kadar süren çatışmada 3 MKP/HKO gerillasının katledildiğini belirtiyor.

Burjuva basın tarafından verilen haberde Ovacık’a bağlı Kızık köyü ormanlık alanında gece saat 03.30 sıralarında havadan ve karadan yapılan baskında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve sabaha kadar süren çatışmada 3 MKP/HKO gerillasının yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Biraz önce konuya ilişkin bir açıklama yapan Tunceli Valiliği ise, Ovacık’ta 1 Ağustos günü SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) destekli yapılan operasyonda; biri kadın olmak üzere 3 gerillanın yaşamını yitirdiğini, yaşamını yitiren gerillalardan birinin MKP Tunceli Bölge Komitesi sorumlusu Şahin kod adlı Yılmaz Kes olduğunu iddia etti.

Açıklamada, (3) adet M-16 piyade tüfeği, (1) adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve çok miktarda yaşamsal malzemenin de ele geçirildiği iddialar arasında.

Çatışmaların yer yer devam ettiği ve yoğunlaştığı mevcut bilgiler arasında.    

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu