GüncelManşet

Dersim’de Alt Bölge Konferansımız’da Buluşalım

H. Merkezi: Dersim Yeni Demokrat Gençlik(YDG) yaptığı bir açıklama ile 26-27 Aralık’ta gerçekleştireceği 10. Konferans öncesi Dersim’de alt Konferans örgütleyeceğini duyurdu.

YDG, “Ülkemizde yaşanan faşist saldırılar hergün daha da artmaktadır” denilen açıklamada ülkede ve dünyada yaşanan sürece vurgu yapılarak “10.konferasımızın niteliğini arttırmak ve kendimizi denetlemek için alt konferans örgütlüyoruz” çağrısında bulundu.

Dersim YDG’nin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Faşist Ablukalara ve Katliamalra KarşıKesintisiz Direniş”

Ülkemizde yaşanan faşist saldırılar hergün daha da artmaktadır. Ortadoğu’da Kürt Ulusal Hareketini kazanımlarıyla başlayan süreç, 7 haziran seçimlerinde HDP’nin başarısıyla hız kazanmıştır. Amed’de yaşnan patlamanın ardından hergün yeni bir katliama imza atan AKP hükümeti saldırılarını 1 Kasım seçimlernin ardından sağlamlaşan koltuğunada güvenerek, dış politikadaki kayıplarının hesabını devrimci demokrat ve yurtsever kesime kesmiştir.

Suruç Katliamının ardından yurtsever ve devrimcilere ardı arkası kesilmeyen operasyon yapılmış, ardından Ankara’da emek barış ve demokrasi isteyen devrimci demokrat ve yurtseverleri DAİŞ eliyle katletmiştir.

Patlamanın ardından DAİŞ’e göstermelik operasyonlar çeken AKP hükümeti operasyonlarla gözaltına aldığı çete üyelerini teker teker serbest bırakımıştır.

Ardından T.Kürdistan’ında sokağa çıkma yasaklarıyla başlayan ve katliamlarla sonuçlanan süreç hala devam etmektedir.  TC Devleti Sur’da Farqin’de Cizre’de Kürt halkına saldırmış, İttihat ve Teraki Cemiyetinden devraldığı katliam geleneğini, Esedullah timleri oluşturarak devam etmiştir. Yaşanan bu abluka karşısında kazanan direnen Kürt Halkı olmuştur.

Dış politikada son derece başarısız olan TC devletinin siyasal temsilcisi AKP hükümeti, tüm sınır komşularıyla kanlı bıçaklı duruma gelmiştir. DAİŞ’i desteklediği tüm Dünya tarafından teşhir edilmiştir.

Bu denli hızlı ve katliamlarla dolu geçen günlerde 10. konferansımızı örgütlemekteyiz. Bu denli önemli süreçlerde örgütlediğimiz 10.konferasımızın niteliğini arttırmak ve kendimizi denetlemek için alt konferans örgütlüyoruz.

19 Aralık Cumartesi Günü, Dersim Nisan Yayıncılık Bürosunda saat 11.00’da yapılacak olan bölgesel alt konferasa Dersim halk gençliği davetlidir.

YER: Nisan Yayıncılık Bürosu

Tarih: 19 Aralık Cumartesi

Saat: 11.00

DERSİM YDG”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu