Güncel

Dersim’de Demokratik Özerklik Paneli Yapıldı

DERSİM: Dersim’de Demokratik Toplum Kongresi(DTK) demokratik özerklik konulu bir panel gerçekleştirdi.

12 Aralık günü saat 12.00’de Tunceli Belediyesi konferans salonunda demokratik özerklik konulu bir panel gerçekleştirildi. Yapılan panele DTK daimi meclis üyesi Emine Ayna katıldı. Panel BDP il başkanı Şerafettin Halis’in yaptığı bir konuşmayla başladı. Daha sonrasında son dönem “KCK” operasyonları adı altında Kürt siyasetçilerine dönük saldırılara dair Emine Ayna bir konuşma yaptı.

Emine Ayna yaptığı konuşmada “AKP faşist ırkçı hükümeti bizim ‘bir gidip bin gelmemizi’ istiyor. AKP hükümeti diğer hükümetler gibi gitmeyecek erdoğan, çiller gibi gitmeyi özleyecek. Milletvekili olmamız siyaset yapmamızın önünü açmıyor buda gösteriyor ki Türkiye büyük bir hapishanedir” dedi. Konuşmasını “biz bir gider bin geliriz. Biz ölerek çoğalırız. AKP bizden korkuyor korkacak” şeklinde bitirdi.

Hemen peşine ise DTK daimi meclisi adına demokratik özerklik hakkında bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda “demokratik özerklik Türkiye’de bir çözüm paketidir. Demokratik özerklik devletin kendini reforma tabi tutmasıdır” denildi.

Emine Ayna’nın da DTK örgütlüğüne dair yaptı sunumun ardından sorularla panel sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu