Güncel

(foto) Dersim’de gazete dağıtımı!

 

Dersim: Dün ( 1 Ağustos ) Dersim Merkez ve Gazik mahallelerinde Partizan ve Özgür Gelecek okurları toplu gazete dağıtıma çıktı.

14. Munzur Doğa ve Kültür Festivali öncesinden başlayan faaliyetler etkinlik süresinde de devam etmekte. Partizan ve Ö.G okurları, Dersim’in mahallelerine, çay bahçelerine, evlere, ellerinde Ö.G gazetesi ve seçim tavrının yazılı olduğu bildirileri Dersim halkıyla buluşturdular. Dağıtım esnasında, ara sokaklarda ve çay bahçelerinde, Dersimde kalekol/karakol istemediklerine, HES’lere karşı her zaman mücadele edeceklerine yönelik ajitasyonlar çekildi. Ajitasyonlar esnasında sokaklara çıkan mahalle sakinleri alkışlarla desteklerini gösterirken balkonlardan gazete isteyenler oldu. Bazen balkonlardan, “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya” sloganları yükseliyordu.

Dağıtım esnasında Ö.G okurları Dersim halkıyla, Partizan’ın C. Başkanlığına karşı aldığı Boykot tavrını tartıştı/tartıştırdı. Faaliyet esnasında bir okurun boykot tavrını benimsemediğini ve Selahattin Demirtaş’ın desteklenmesi gerektiğini, söylemesi üzerine bu konuyla ilişkin tartışmalar yürütüldü. Okurlarımız, C. Başkanlığının halkla hiçbir teması olmadığını ve düzenin insanları alternatifsiz bırakarak bu seçim düzmecesinin bir parçası yapmaya çalıştığını vurguladı. Devamında, Selahattin Demirtaş’ı ve Ulusal harekatı değil C. Başkanlığı seçiminin kendisini boykot ettiklerini belirttiler. Tartışmaların ardından dağıtıma devam edildi. Faaliyet esnasında gazeteye olan yoğun ilgi okurlarımızı daha bir coşturdu. 

[widgetkit id=821]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu