Güncel

Dersim’de Gözaltına Alınan Özgür Gelecek okurları tutuklandı!

 

H.Merkezi: 5 Haziran günü sabah saatlerinde Dersim Merkez ve Pertek’te Özgür Gelecek okurlarının evleri Özel Harekât Polisleri tarafından basıldı.

Sabah 4.30’da gerçekleşen ev baskınlarında  Özel Harekat Polisleri, Dersim Merkez Atatürk Mahallesi’nde, Tunceli Üniversitesi Yurdunda ve Kanoğlu Mahallesi’nde kapıları kırarak ve tamamı Tunceli Üniversitesi Öğrencisi olan, aralarında bir dersane öğrencisinin bulunduğu Özgür Gelecek okurları;  Cemal Toydemir, Mert Yazar, Eray Özdemir, Kader Fındık, Candar Şafak Dönmez, Yılmaz Karaaslan ve Serda Göçer’i gözaltına aldı.

Gözaltılar,  Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi Savcılığı tarafından “TKP/ML TİKKO örgüt üyeliğinden yakalama emri olduğu” iddiasıyla yapılmıştı. Operasyon sırasında Dersim Merkez Moğultay Mahallesinde bulunan UMUT YAYIMCILIK irtibat bürosu da Özel Harekât Polisleri tarafından basılarak çeşitli kitap, dergi ve posterler alınmıştı. Ayrıca Pertek ilçesinde Kader Fındık’ın ablasına ait olan bir eve de baskın düzenlenmişti.

Bugün Malatya Ağır Ceza Mahkemesinde ifadeleri alınan 7 Özgür Gelecek okuru tutuklanarak Malatya Hapishanesinde sevk edildi.


 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu