Gençlik

DEÜ’de faşist saldırı

İzmir: Son dönemde artan saldırıları ile gündemde olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 9 Mayıs akşam saatlerinde yeni bir saldırı yaşandı. Artan gerginlikler ve idare-polis-faşist işbirliğinin doruk yaptığı okulda; akşam saat 20.00 sularında bir grup faşist öğrenci 2 tane yurtsever öğrenciye sopalarla saldırarak yaraladı.

Akşam saatlerinde gerçekleşen saldrının ardından ise saldırıya uğrayan yurtsever öğrencilerden Bengi Işık ve Fuat Pulat hastahaneye kaldırıldı.

10 Mayıs günü ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde toplanan DYG’li öğrencilergerçekleştirdikleri kısa bir yürüyüşle birlikte basın açıklaması yaptılar.

Saat 12.30’da Dekor Kafe önünde buluşan öğrenciler, buradan bir yürüyüş gerçekleştirmek istediler. Ancak polis engeli ile karşılaşan öğrenciler, başka bir güzergahtan yürüyüş gerçekleştirerek basın açıklaması yaptılar.

Basın metninin okunmasından önce “çerxe şoreşe” marşı da okyuna öğrenciler; okudukları basın metninde; polis-özel güvenlik- faşist ülkücü işbirliğine dikkat çekerek fakülte dekanını ve sekreterini istifaya çağırdı.

“Biz bulunduğumuz her alanda mücadelemizi yükseltip faşizmi yok etme sözü veriyoruz” denilen açıklamanın ardından ise öğrenciler halaylar çektiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu