Güncel

Dev Sağlık-İş iş bırakma uyarısında bulundu!

H.Merkezi: Bugün, 18 gündür Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Soma katliamını ve taleplerini meydana getirdikleri için işten atılan Dev Sağlık-İş üyesi işçiler basın açıklaması yaptı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi önünde basın açıklaması yapan Dev Sağlık-İş üyesi işçileri, “Soma için taşerona karşı direndik işten atıldık” , “direne direne kazanacağız” yazılamalı pankartı hastane bahçesine astılar. Açıklama sırasında da “Soma’yı unutmayacağız taşerona teslim olmayacağız, direne direne kazanacağız pankartı açtılar. Soma’ya destek vermek için işten atılan işçiler eylemlerinin 21. günündeler. 21 gündür taleplerini duyurmaya çalışan işçiler bugün bir kez daha hastane yönetimine seslendi.

DİSK Genel Sekreteri ve Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu açıklama yaptı.  Çerkezoğlu açıklamasında, her zamanki gibi yine direnlerin kazanacağını belirtirken, “Nerede ben bu ülkeyi yönetiyorum diyen varsa ve nerede bir erk varsa biz ona karşı mücadele edeceğiz” dedi. Çerkezoğlu son olarak, 1 Haziran da Okmeydanı Hastanesinde tekrar eylem yapacaklarını ve taleplerine cevap verilmemesi durumunda Ankara başta olmak üzere tüm ülkede eylem gerçekleştireceklerini belirtti.

Dev Sağlık-İş sendika üyeleri adına açıklama yapan iş yeri temsilcisi Muzaffer Mengi, iş yerlerine yeni gelen iki yıllık taşeronun 20 yıllık işçiyi kovduğunu belirtirken, direnişlerini, Soma katliamını işçilere unutturmaya çalışanlara cevap olacağına değindi. Açıklamanın ardından eylem bitti. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu