Güncel

Dev Sağlık-İş üyesi çatıyı işgal etti!

H.Merkezi: Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürgün dayatmasına karşın 1 Ekim’den bu yana direnişte olan Dev Sağlık-İş üyesi Ziya İncedere direnişin 122. gününde hastane binasının çatısında eylem yaptı.

Direnişinin 122. gününde olan İncedere, oğlu ve Dev Sağlık-İş Örgütlenme Uzmanı Ethem Aslan ile birlikte hastane binasının çatısına çıktı ve “İşimizi geri istiyoruz. Direniş sürüyor” yazılı pankartı binadan sarkıttılar. Aşağıda da Dev Sağlık-İş üyeleri kitlesel biçimde eyleme destek verdi. “Direnişin 122. gününde emeğimize, hastanemize sahip çıkıyoruz, direniyoruz” yazılı pankart açan Dev Sağlık-İş üyeleri sloganlarla İncedere’ye destek oldular.

Hastane yönetiminin görüşme talebi üzerine İncedere’nin çatıdaki eylemi sürerken eşi Esma İncedere, Dev Sağlık İş Genel Sekreteri Gürsel Kaya ve İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu hastane yönetimi ile görüşmeye girdiler. Görüşme sonucu hastane yönetimi İncedere’nin işe iadesi için taşeron şirketle görüşecekleri sözünü verdi.

Yaklaşık 11.30’da başlayan eylem 14.30’da hastane yönetimi ile yapılan görüşmelerden sonra sonlandırıldı. Ziya İncedere ise işe iade gerçekleşinceye kadar direnişin hastane bahçesinde ki çadırda süreceğini belirtti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu