Güncel

DEVA İlaç Firması’nda işten çıkarmalarla ilgilki basın açıklaması

İstanbul: İstanbul Tabip Odası (İTO), İstanbul Eczacı Odası, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Petrol-İş Sendikası, bugün (10 Ekim) İTO binasında DEVA ilaç firmasından sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler için basın toplantısı gerçekleştirdi.
İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu’ndan Ecz. Murat Durmaz, İTO Genel Sekreteri Dr. Samet Mengüç, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden Onur Gökulu ve Petrol-İş Sendikası’ndan Yılmaz Akay’ın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında Murat Durmaz basın açıklaması yaptı.

Durmaz, Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçilerin işten çıkarılmasının haksız ve hukuksuz olduğunu belirterek “ Bizler sağlık hizmetinin piyasa koşullarına göre değil gereksinimlerine göre ve insanı odağına alan bir anlayışla verilmesi gerektiğini savunuyoruz” dedi.

DEVA ilaç’ın önceki yıllarda başarıyla sürdürdüğü sendikalı işçi çalıştırma geleneğine yeniden dönmesi gerektiğini belirten Durmaz, “ Firmalar hakkında kaygı uyandıran miadı geçmiş ilaç kullanıldığına, hijyenik ortam oluşturulmasında sıkıntıları olduğuna dair spekülasyonların önlenmesinin yolu tüm üretim sürecinin işçisi, hekimi, eczacısı, kimyageri ve mühendisiyle açık, şeffaf ve sendikalı bir yapıya bürünmelidir” dedi.

 Durmaz sendikaların korkulacak bir şey olmadığını DEVA İlaç üzerinden başta tüm ilaç işverenleri olmak üzere tüm firmalara hatırlatarak sözlerini sonlandırdı.

DEVA İlaç Firması’dan ilk işten çıkarılanlardan Petrol-İş Sendikası’ndan Yılmaz Akay ise 2010 yılından beri işten atılmaların sürdüğünü  ve işçilerin sürekli işten çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtmesinin ardından basın toplantısı sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu