Güncel

Devlet/polis terörü bitmiyor!

H.Merkezi: Urfa Akçakale’de uzun zamandır elektrikleri kesilen ve bu durumu protesto etmek için dün akşam saatlerinde (7 Temmuz) ellerinde mumlarla elektrik trafosuna yürüyen halka polis saldırdı.

Sürekli bir yerlere başvuran Urfa Akçakale sakinlerine yanıt gelmeyince, onlar da çözümü sokakta buldu. Bir araya gelen semt sakinleri konuşmalarında, ilçede ve köylerde elektrik kesintisi yaşandığını ve bu kesintilerin en çok da köydeki üretimi etkilediğini dile getirdiler. İlçe ve illerdeki elektrik kablolarının yetersiz olduğunu söyleyen semt sakinleri kabloların yaklaşık olarak 30 yıl önce, 15 bin nüfusa göre düzenlendiğini ve artık nüfusun 150 bin olduğunu bildirdiler.  

AKP’li Belediye Başkanı polisi atağa geçirip gitti!

 

Polis eylemcilere dağılın diye sürekli anons geçerken, AKP’li Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim’de eylem alanına gelerek polisin çektiği anonsun aynısını çekti. Kitle ne polisi ne de Belediye Başkanını dinlemedi, bunun üzerine polis halka tazyikli suyla saldırdı.

Eş zamanlı başka mahallelerden de ses yükseldi!

 

Aynı zamanda Urfa Haliliye İlçesinin Süleymaniye Mahallesi’nde de elektrik kesintilerine karşı yolu trafiğe kapatarak eylem gerçekleşti. Haliliye halkının yolu trafiğe kapatması üzerine polis halka,  TOMA ve biber gazı ile saldırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu