GüncelManşet

Devrimcilere şiddeti rehber edinenler devrime değil, karşı devrime hizmet etmektedirler

H. Merkezi: İsviçre Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan dergisi okurları bir açıklama yayımlayarak, Özgür Gelecek gazetesi büroları ve çalışanlarına dönük çeteci anlayışla yönelen şiddeti kınayarak, “devrimcilere şiddet uygulayan anlayışın mahkûm olacağını/edeceğimizi tarihsel haklılığımızla bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

 

Devrim iddiaları olsa da, ders almak gibi niyetleri yok

Gazetemiz bürolarına dönük şubat ayı itibariyle gerçekleşen saldırılara değinilen açıklamada, “Özgür Gelecek gazetesine ve çalışanlarına dönük saldırıları gerçekleştirenlerin her ne kadar devrim iddiası bulunsa da 45 yıllık mücadele tarihinden kendilerinin ders almadığı ve almak gibi bir niyetlerinin de olmadığını pusu kurarak göstermişlerdir. Yani kendi geleneğinin mahkum ettiği pratikleri şimdi meşru gören bu anlayış mahkum olmaktan kaçamayacaktır. Ya halka ve devrim mücadelesine özeleştiri verecek ya da dar düşünce dünyalarında kulaç atıp boğulacaklardır. Onun içindir ki devrimcilere şiddeti rehber edinenler devrime değil, karşı devrime hizmet etmektedirler” denildi.   

 

“Tüm kamuoyunu tavır almaya çağırıyoruz”

İsviçre Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan Dergisi okurlarının şiddeti kınayan ve tarihsel anlamda da karşılığının olmadığı değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Güçlü bağlarımızın olduğu Özgür Gelecek ve Partizan dergisine yönelik her türlü saldırı ve şiddete karsı olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. İsviçre Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan Dergisi okurları olarak sınıf düşmanlarına yönelmeyerek devrimcilere şiddet uygulayan anlayışın mahkûm olacağını/edeceğimizi tarihsel haklılığımızla bir kez daha ilan ediyoruz.

Son olarak Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan Dergisi okurları olarak bu çeteci güruha karşı, tüm kamuoyunu tavır almaya çağırıyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu