Güncel

DHKC ABD Elçiliğine yönelik eylemi üstlendi

H.Merkezi: DHKC yaptığı açıklama ile Ankara’daki ABD Elçiliğine yönelik feda eylemini üstlendi. DHKC yaptığı açıklama ile eylemi E.Alişan Şanlı’nın yaptığını doğruladı. www.halkinsesi.tv sitesinde yayımlanan açıklamada Alişan Şanlı’nın özgeçmişi ve eylemin amacı hakkında bilgi verdi.

DHKC açıklamada; “1 Şubat 2013 tarihinde Feda Savaşçımız Alişan Şanlı tarafından dünya halklarının katili Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne girilerek feda eylemi gerçekleştirilmiştir” dedi. “Bu eylem ezilen, sömürülen 6 milyar dünya halklarının hesabıdır” denilerek devam edilen açıklama da “Amerika’dan hesap sormak ezilen dünya haklarına karşı devrimci enternasyonalist görevimizdir” dedi.

Alişan Şanlı hakkında ise 1 Ocak 1973 doğumlu olduğu 1994 yılında örgütle tanıştığı ve kısa bir süre sonra SPB’de görev aldığı, 1997 yılında yapılan bir eylemin ardından tutsak düştüğü ve 2000 Ölüm Orucu direnişine 1. ekip’te katıldığı ifade edildi. ÖO direnişi sürecinde tahliye olan Şanlı’nın 5 Kasım 2001’de Küçükarmutlu’da direnişe devam ettiği, direniş evine yönelik saldırı ve katliamı yaşadığı ifade edilen açıklamada, o günden bugüne çeşitli görevler alarak devrimci yaşamını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada son olarak ise ; “Bundan sonra vatan hainlerinin olduğu her yerde Alişanlar’ın bedenleri konuşacak!” denildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu