Emek

“Direnen işçiler onurumuzdur!”

 

İstanbul: Direnişte olan işçilerin her hafta birlikte örgütledikleri Cumartesi eylemi bugün saat 19.00’da Taksim Meydanı’nda “Direnen işçiler onurumuzdur” sloganlarıyla başladı.

HEY Tekstil, Roseteks, BEDAŞ, Cansel Malatyalı, Darkmen, Kiğılı işçisi Didem Sorhun’un birleşerek gerçekleştirdiği eyleme bu hafta Elit Çikolata işçileri de katıldı.

“Zafer direnen emekçinin olacak”, “işçiyiz, haklıyız, kazanacağız” vb. sloganları haykıran direnişçi işçiler Galatasaray Lisesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca direniş isimlerini sayarak hakkında bilgi veren işçiler, isimlerin sayılmasından sonra coşkulu bir şekilde “yalnız değildir” şeklinde dayanışma sloganlarını haykırdı. Kiğılı mağazasına gelen işçiler, burada “Direnişe destek” şeklinde halka çağrı yaptı.

Alkış ve zılgıtlar eşliğinde Liseye gelen işçiler burada basına açıklaması yaptı. Açıklamayı Roseteks işçisi Meral Özyürek okudu.

Özyürek 8 haftadır direniş işçileri olarak Taksim Meydanı’nda olduklarını, patronlara karşı başlattıkları direnişleri işçilere, emekçilere duyurarak sınıf dayanışmasını büyütmek istediklerini dile getirdi. Sadece kendileri için değil tüm işçiler için direndikleri belirten Özyürek,”Direnişimiz bunun içindir. Tüm işçileri, emekçileri, emekten yana herkesi de direnişlerimize destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

Basın açıklaması sloganlar eşliğinde sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu