Emek

Direnişler birleşerek büyüyor! (yenilendi- video)

İstanbul: Direnişte olan BEDAŞ, HEY Tekstil, Roseteks, Darkmen işçileri, Kiğılı ve Cansel Malatyalı’nın direnişleriyle birleştirerek mücadelelerini büyütmek amacıyla her Cumartesi, birlikte örgütledikleri eylem bu haftada saat 19.30’da Taksim’de gerçekleştirildi.

Taksim Meydanı’nda bir araya gelen işçiler, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Direnen işçiler onurumuzdur”, “işçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganlarıyla Galatasaray Lisesine doğru yürüyüşe geçti. Bütün direnişçi işçilerin elinde “İşimiz, emeğimiz, geleceğimiz için direniyoruz” dövizleri oldukça dikkat çekiciydi.

İşimizi, emeğimizi, haklarımızı istiyoruz, alacağız! İşçiyiz, haklıyız kazanacağız” ortak pankartı açan işçileri ayrıca kendi direnişlerini anlatan pankartları da açarak Galatasaray Meydanı’na ulaştı. Burada direnişçi işçiler adına BEDAŞ işçilerinden Hacı Ömer Yazıcı bir basın açıklaması okudu. Yazıcı, direnişlerin birleşerek büyüdüğüne dikkat çekti ve birleşerek direnmenin Antep’te fabrikadan fabrikaya dalga dalga yayılarak kazanımla sonuçlandığını hatırlattı. Yazıcı, birleşerek egemenlerin korkulu rüyası olabileceklerini söyledi.

HEY Tekstil işçilerinin 214, BEDAŞ’ın 112, Resoteks’in 8 haftadır, Cansel Malatyalı’nı 203, Kiğılı işçisinin, 17 Darkmen işçilerini 9 gündür, işten atıldıkları ve gasp edilen hakları için direndiklerini belirtti. Yazıcı sözlerini; “Bu eylemler direnişimize yeni bir mevzi ve soluk getirmesi açısından çok önemlidir. Her şeye rağmen direnebileceğimiz yeni bir direniş mevzisi kazanmış bulunmaktayız. Direnişimizi büyüteceğiz yeni direnişlerle yeni direnişçilerle birleşeceğiz ve mutlaka kazanacağız” şeklinde bitirdi. Eylem Grup Yorum’un marşları eşliğinde çekilen direniş halaylarıyla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu