Emek

Direnişteki Eren Enerji işçileri yılbaşına kadar işbaşı yapacaklar!

H. Merkezi: 15. direniş haftasını geride bırakan Eren Enerji işçileri şirket yöneticilerinden yılbaşına kadar işlerine geri dönmüş olacakları sözünü aldıklarını duyurarak verilen sözün takipçisi olacaklarını belirttiler.

DİSK/Enerji-Sen’de örgütlendikleri için işten çıkarılan Eren Enerji işçileri “İşimizi geri istiyoruz” diyerek her hafta Cuma gün Eren Enerji şirketinin önünde eylem yapmaya başlamıştı. Taleplerine yanıt alamayan işçiler üç hafta önce de Eren Enerji şirketinin önünde nöbete başlamıştı. İşçilerin direnişi 15 haftayı geride bırakırken işçiler işe geri dönme sözü aldıklarını duyurdular.

 

“Şirket yetkilileri işe geri dönüş sözü verdi, takipçisiyiz”

Geçtiğimiz günlerde İlkay Akkaya’nın katılımıyla dayanışma konseri düzenleyen Eren Enerji işçileri adına konuşma yapan DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin, işçilerin Eren Enerji şirketiyle görüştüklerini ve şirket yöneticilerinden işçilerin yılbaşına kadar hepsinin işlerine geri dönmüş olacakları sözünü verdiğini söyledi. Keskin, sürecin bu noktaya gelmesinde katkısı bulunan toplumsal muhalefetin tüm kesimlerine teşekkür ederek, işçilere verilen sözün takipçisi olacaklarını belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu