Manşet

Direnişteki Teknopark İşçileri Gözaltına Alındı

H.Merkezi: Günlerdir soğuk hava da çadırda atan kocaman bir yüreğe sahip teknopark
 işçileri.

Haklarını istiyorlar sadece, emeklerinin karşılığını almak istiyorlar. Vermeyenlere ve sömürenlere karşı, patronlarına ve esas bu sisteme kafa tuttukları için, 15 Ocak günü Sabah saatlerinde gözaltına alındı.

 

Gözaltını alanına işçiler, daha sonra Serbest bırakılmalarının ardından direniş alanı olan İstanbul Ticaret Odası önüne gelerek basın açıklaması yaptı. “Uzunlar İnşaat aylardır ücretlerimizi gasp ediyor. Ücret hakkımız söke söke alırız” yazılı pankart açan işçiler adına Burçin Kuz bir açıklama yaptı.

 

Kuz, İTO’nun finansmanlığını yaptığı Teknopark İstanbul inşaatında çalıştıklarını ve haklarını alamadan işten atıldık” dedi. Günlerdir haklarını istemelerine rağmen hiçbir adım atmayan İTO’nun, bugün de polisi ve zabıtayı devreye sokarak işçileri gözaltına alıyor.

Kuz, sadaka değil emeklerinin karşılığını istediklerini, hiçbir baskının kendilerini yıldıramayacağını söyledi.

16 Ocak günü saat 10.00’da yeni bir çadır kurarak direnişlerine devam edeceklerini açıklayan Kuz, haklarını alana kadar İTO’nun ve Uzunlar İnşaat’ın sahibi Adnan Uzun’un yakasını bırakmayacaklarını bildirdi. Kuz, direnişlerine destek beklediklerini de dile getirerek açıklamayı bitirdi.

Açıklama boyunca işçiler sık sık  “İşçi düşmanı Ticaret Odası”, “Baskılar bizi yıldıramaz“, “Direne direne kazanacağız”, “Emekçiye değil çetelere barikat” sloganları atıldı.

Teknopark işçileri günlerdir kazanacakları günler için direniyor. Tüm faşist baskılara karşı direnerek en büyük cevabı vermeye devem ediyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu