Güncel

Divriğililer 35. Pilav ve Kültür Şenliği’nde buluştu

İstanbul Kemerburgaz’da, Divriği Kültür Derneği’nin geleneksel 35’inci Pilav ve Kültür Şenliği yapıldı.

Divriği Kültür Derneği’nin düzenlediği Geleneksel 35. Pilav ve Kültür Şenliği, Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı’nın katılımıyla Kemerburgaz’daki Fatih Çeşmesi’nde yapıldı. Etkinliğin yapıldığı alana Gezi Şehitleri’nin resimleri ile devrimci-demokrat emekçilerinin portreleri asıldı. Ayrıca alanın kültür-sanat köşesine Cumartesi Anneleri eylemlerinden fotoğraf sergisi yapıldı.

Şenliğe Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz’ın aileleri de destek verdi.

Şenlikte Özgür Gelecek Dağıtımı Yapıldı

Piknikte Nisan Yayımcılık açtığı stand ile kitap, gazete ve dergilerini kitleye ulaştırma fırsatı buldu.

Şenlikte ayrıca Partizan dergisi ve Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı gerçekleştirdi. Oldukça verimli geçen dağıtımda genel süreç ve gelişmeler üzerine sohbet etme imkanı doğdu. Stantda ise Kaypakkaya’nın Bütün Eserleri ile Tohum kitabı ilgi gördü.

Sunumunu Gizem Altunay ve Tayyar Sedef’in yaptığı programda Ender Balkır, Bandista, Aydoğan Topal, Hatice Yıldız, Melike Demirağ, Bahar Doğan’ın sahne aldı. Yazar Eşber Yağmurdereli ile Sezai Sarıoğlu söyleşi düzenledi. Ayrıca çocuk atölyeleri ve sergiler yapıldı.

Gezi şehitleri aileleri ile yazar Eşber Yağmurdereli sahnede yaptıkları konuşmalarda mücadelenin ve birlikteliğin önemini vurguladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu