Güncel

Diyarbakır ve Antep’te operasyon: Çok sayıda gözaltı

Diyarbakır ve Antep’te bu sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Diyarbakır’daki operasyonun odağında kadınlar varken, Antep’te de çok sayıda HDP ve DBP’li gözaltına alındı.

Diyarbakır’da bu sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi.

Evlerde yapılan aramaların ardından aralarında Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu Sözcüsü ve Jinnews editörü Ayşe Güney, Özgür Kadın Hareketi (TJA) Sözcüsü Ayşe Gökkan, Med Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED) Eşbaşkanı Elif Haran, Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) üyesi Rabia Ataş, Bağlar Belediyesi Meclis üyeleri Panayır Çelik, Halime Bayram, TJA aktivisti Zekiye Güler’in bulunduğu çok sayıda kadın gözaltına alındı.

TUAY-DER yöneticisi Bahar Akyapı ve HDP Sur Eşbaşkanı Hatun Yıldız’ın evlerine baskın yapıldığı, ancak evde olmadığı için gözaltına alınmadığı kaydedildi.

Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen kadınların, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Antep’te yapılan ev baskınlarında aralarında HDP Antep İl Eşbaşkanı Musa Aydın ile 2 muhtar ve 1 avukatın bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı.

Antep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi.

Baskınlarda aralarında HDP Antep İl Eşbaşkanı Musa Aydın ile merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçe eşbaşkanları DBP Antep il eşbaşkanı ile 2 mahalle muhtarı ve 1 avukatın da bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlan il Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu