Emek

DİSK taşerona karşı alanlara çıktı

İzmir: Egemenlerin taşeron ve güvencesiz çalışmayı yaygınlaştırdıkları bir süreçte; DİSK üyesi işçiler; taşeron çalışmaya karşı İzmir’de alandaydı. En önde DİSK pankartı ile yürünen eyleme binlerce işçi katıldı.

14 Mart günü yapılan yürüyüş Basmane’den başladı. 15.30’da yürüyüşe başlayan DİSK’e bağlı Genel-İş üyesi işçiler, buradan Sümerbank önüne gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Çeşitli sloganların atıldığı eylemde; basın metnini Genel-İş Genel Sekreteri Kani Beko okudu. AKP’nin çıkarttığı yasalar ile iş güvencesinin ortadan kaldırıldığını ve Taşeronlaştırmanın önünü açtığını belirten Beko; bu nedenle iş cinayetlerinin de arttığını söyledi.

“Bu gerçeklik üzerinden baktığımızda bizlere düşen görev gündelik çıkarlar peşinde koşmak, fırsatçılık yapmak değil, çocuklarımız için, kendimiz için ve işçi sınıfı için daha adil, halkça paylaşılan bir hayat kurmak amacıyla birlikte mücadele etmek olmalıdır” ifadeleri ile noktalanan basın metninin okunmasının ardından eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu