Güncel

Duyduk ki! Sularımız satılmış

Manisa: Manisa’nın Alaşehir Horzum ala yaka Mahallesi Domuz deresi mevkiinde bulunan doğal kaynak suları, ihale ile bir firmaya verildi. Bu olaydan kimsenin haberi olmadan Firma mahalleye ulaşan boruları kesip kendi borularını döşedi, ağaçları kesti, araziye zarar verdi. 30 yıllığına firmaya ihale edilen kaynak suları, bölgede halkın kendi ihtiyaçlarını zor karşılarken, doğada heyelan ve erozyonlara neden olmakta.

Bu haksızlığa karşı tarımsal sulama ile evlerinde kullandıkları suların ihale edilmesine tepki gösteren mahalleli, 15 Haziran’da meşaleli gece yürüyüşü düzenledi.

Düzenlenen eylemde yapılan açıklamada ise mahalleliler; “Mahalleye ulaşan boruları kesmenin, yerine kendi borularını döşeyerek suyu pazarlamanın çok büyük tehlikeleri doğuyor. Arazide yapılan kazı çalışmaları yamaçlara ciddi ölçüde zarar vermiş, heyelan ve erozyonlar başlamış. Yol açmak adına, ormanlık alandaki birçok ağaç katledilmiş. Doğayı ve insanı hiçe sayarak suyu paraya bağlayanlar, hangi siyasi ilişkilerin içine girerse girsin hesap verecek. Binlerce insanımızı etkileyecek, hayvanlara ve ormanlara zarar veren bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir.” diye belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu