Manşet

Partizan’dan Gezi Parkı Direnişiyle Dayanışma Eylemi!

İstanbul Taksim’de Gezi Parkı’nda yapılacak olan inşaat için biraraya gelen yüzlerce insana birkaç gün içerisinde yüz binler ülkenin her şehrinde, her caddesinde, her sokağında eklendi.

Halkın öfkesini yeni yasak ve baskılarla boğmaya çalışan TC ve sözcüsü AKP hükümeti, bir kez daha halktan güçlü olamayacağını; yaraladığı binlerce ve gözaltına aldığı on bine yakın insana, gaza, kurşuna rağmen her gün direnişe katılan sayının artmasından görmüştür elbet.

 

“3-5 çapulcunun “3-5” talebine AKP’nin yaklaşımı

Bu gerçekliğin karşısında acizleşen başbakan R.T. Erdoğan, ülkeyi Cezayir, Fas, Tunus’a “gezi” bahanesiyle terk etmiş, yerine bıraktığı Bülent Arınç’a “3-5 çapulcu” dediği milyonlarca halkın direnişinin bastırılması emrini vermiştir.

Erdoğan’ın yokluğunda da İstanbul’da Taksim Meydanı dışındaki tüm semt ve sokaklara, Ankara, İzmir, Antakya ve adana başta olmak üzere on binlerin sokağa çıktığı şehirlere gazıyla, mermisiyle, işkenceli gözaltı terörü ile saldırıların organize edilmesinde rol oynayarak Erdoğan’ı aratmayan Arınç; diğer yandan da ikiyüzlü bir şekilde “özür” açıklamaları yapmıştır.

Halktan sürekli almaya, onu sömürmeye, ancak hiç ödün vermemeye alışmış olan AKP; Arınç’la görüşmeye direnişi temsilen gelenlerin belirli taleplerini bile yerine getiremeyeceğini göstermiştir.

 

Devlet, Öldürmeye Devam Ediyor!

 “3-5 çapulcu”, “Topçu kışlasını yapacağız” söylemleriyle protestoların hedefi olan Erdoğan’ın ülkeye yeniden giriş yapması tansiyonu yeniden yükseltecektir.

Keza şimdiye kadarki çatışmalarda 3 kişiyi (Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert ve İrfan Tuna) katleden devlet terörü, bu gece saatlerinde birçok yerde halkın eylemlerine yeniden saldırmıştır.

Bu yerlerden biri olan İstanbul Gazi Mahallesi’nde polisin yakın mesafeden 15 yaşındaki Duran Akbaş’ı gaz bombası ile ağır yaralaması tansiyonun yeniden yükseleceğine işarettir.

 

Her Yer Taksim Her Yer Direniş

Şimdi faşist devletin saldırıları karşısında milyonların ortak sloganı haline gelen “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” şiarını daha güçlü kılmanın ve saldırılara kaşı tek barikat olmanın vaktidir.Devlet terörüne, faşist baskılara, AKP zulmüne karşı gelişen mücadeleyi büyütmek için şimdi daha fazla yüklenmenin, daha büyük adımlar atmanın zamanıdır!

Ülkenin tüm şehirlerini,  tüm sokaklarını eylem alanına çevirmenin; eylem alanlarını daha güçlü kılmanın vaktidir.

Katil devletten hesap sormanın bilinciyle alanları kızıllaştıralım! İsyanı büyütelim!

 

Tarih: 9 Haziran 2013

Toplanma Yeri: Galatasaray Lisesi

Saat:15.00

Basın Açıklaması: Taksim Meydan

PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu