Dünya

Efrîn ile dayanışma kampanyası; ilaç ve diğer yaşamsal ihtiyaçlar toplanacak

Efrin ve Şehba sağlık meclislerinin yardım çağrısı üzerine, Köln Afrin Dayanışma Platformu, ilaç ve diğer yaşamsal ihtiyaçlar için yardım kampanyası başlattı.

H. Merkezi: Köln Afrin Dayanışma Platformu’nun başlattığı kampanya Köln Dom Hbf önünde 11 ile 13 Nisan tarihlerinde ilaç bağışı ve diğer yaşamsal ihtiyaçlar toplanacak. Efrîn’in TSK ve bağlı ÖSO gruplarının denetimine geçmesinden sonra Şehba Bölgesine yerleşen Efrînliler için “acil” koduyla ilaç yardım kampanyası başlatıldı. 

Çadır kamplarda yaşayan Efrînlilerin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan yardım kampanyası, Köln Afrin Dayanışma Platformu tarafından yürütülüyor. Efrîn ve Şehba sağlık meclislerinin ilaç yardımı çağrısı üzerine başlatılan kampanyayı bir basın duyurusu ile paylaşan Köln Afrin Dayanışma Platformu, açıklamasında kampanyanın gerekçesini şu sözlerle duyurdu:

“Basında yer alan haberler üzerine harekete geçen ‘Köln-Afrin Dayanışma Platformu’, Afrinlilerin ‘İlaç Yardımı’ çağrısına bir nebze de olsa katkıda bulunmak için ‘İlaç Bağışı’ kampanyası başlatmıştır.” 

Kampanya kapsamında 11 ile 13 Nisan Çarşamba ve Perşembe günleri, saat 16.00 ile 19.00 arasında Köln-Dom Hbf önünde 3 gün sürecek “İnfo Çadır-İlaç Bağışı” etkinliği yapılacak. Etkinlik boyunca çadır kamplarda yaşayan Efrînlilerin yaşamsal ihtiyaçları ile ilaç yardımları kabul edilecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu