GüncelManşet

Efrîn’de işgale karşı yüzbinler buluştu: “Bu direniş Erdoğan’ın sonunu getirecek!”

H. Merkezi: “Efrîn’i terk etmeyeceğiz” diyen yüzbinlerce kişi bugün Efrîn’in Newroz Meydanı’nda biraraya geldi ve TC ordusunun çete destekli işgal saldırılarını kınayarak “Bu direniş Erdoğan’ın sonunu getirecek. Efrîn halkı bu meydanlarda yeni gelecek müjdeli haberlere hazırlanıyor. Efrîn halkı ve savaşçılarının direnişi kazanacak” dedi.

Efrîn’de bugün büyük bir miting düzenlenerek faşist Türk ordusunun çetelerle birlikte başlattığı işgal saldırısı protesto edildi. Newroz Meydanı’nda bir araya gelen yüzbinlerce Efrînli “Biji berxwedana Efrînê’, “Türk devleti yenilecek”, “Efrîn’i terk etmeyeceğiz” şeklinde sloganlar haykırdı.

 

“Bu direniş Erdoğan’ın sonunu getirecek”

Dersim Hastanesi Meydanı’na yürünen mitingde konuşan TEV-DEM yöneticisi Bedran Çiya, “Savaş cephelerinde direnen Efrîn’in çocukları Erdoğan’ın hayalini başlarına yıktılar. Efrîn halkı bugün meydanlarda direniyorsa çocuklarına sahip çıkacaklarını ve onları cephelerde yalnız bırakmayacaklarını gösteriyorlar. Bu direnişimiz ve mücadelemiz Erdoğan çetelerinin başlattığı işgal saldırısını şimdiden boşa çıkartmışlardır. Bugün Efrîn’e yönelik gerçekleştirilen işgal saldırısı sadece Efrîn’e yönelik bir saldırı değildir. Bunu herkes böyle algılamalı bu işgal saldırısı bütün Ortadoğu’da yaşayan halklara yönelik gerçekleştirilen bir saldırıdır” dedi.

Kobanê’de olduğu gibi Efrîn direnişi için de tüm dünyayı işgalcilerin gerçekleştirdikleri saldırılara karşı ayağa kalkmaya çağıran Çiya, “Awesta yoldaşın fedai duruşu gözlerini Efrîn direnişine kapatanlara bir yanıttır. Efrîn’in direnen genç kadın ve erkek savaşçıları 16. gündür Erdoğan ve çetelerine karşı direniyor. Bu direniş Erdoğan’ın sonunu getirecek. Efrîn halkı bu meydanlarda yeni gelecek müjdeli haberlere hazırlanıyor. Efrîn halkı ve savaşçılarının direnişi kazanacak” dedi.

Mitingde Kongreya Star adına konuşan Hevi Hüseyin ise Erdoğan ve çetelerinin savaş hukukuna uygun davranmayarak kadın savaşçılara yönelik işkence gerçekleştirdiklerini belirtti ve Efrîn halkının direnişi çetelere karşı kazanacak” dedi.

 

efrin halki ayakta 3

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu