GüncelManşet

Efrîn’de ölümsüzleşenler için Ankara’da anma

Ankara’da Efrîn’de şehit düşenler için anma düzenlendi. ESP, Devrimci Parti, Mücadele Birliği ve Partizan’ın konuşmalar yaptığı anmada “Yaşasın Halkların Faşizme Karşı Birleşik Mücadelesi” verildi.

Faşist TC devletinin Efrîn’de yaklaşık 2 aydır devam eden işgal çabaları başta Efrîn halkı olmak üzere YPG/YPJ güçlerinin ve enternasyonalist savaşçıların direnişiyle karşılanmıştı. “Üç günde alırız” diye girdikleri Efrin’de 59 gündür saldırılarını şiddetle sürdüren TC ordusunun işgal girişimine karşı savaşırken ölümsüzleşenler için Ankara’da anma düzenlendi.

Anma süresince, Efrîn direnişi ve TC’nin aciz savaş politikaları eleştirilirken, enternasyonalist mücadelenin önemini vurgulayan açıklamalar yapıldı. Efrîn’de kazanılacak olan zaferin yalnızca Efrin’in özgürleşmesi ile sınırlı kalmayacağı belirtildi.

 

“Efrin Şehitleri Ölümsüzdür”

Anmada; Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Devrimci Parti (DP), Partizan ve Mücadele Birliği söz alarak; Efrîn’de ölümsüzleşenler şahsında devrim şehitlerini anan ve Efrîn direnişine sahip çıkmanın önemini vurgulayarak direnişi selamlayan konuşmalar yaptılar.

Faşist TC devletinin T. Kürdistanı’ndan sonra Suriye’de giriştiği işgal politikalarını halkların direnişi boşa çıkaracaktır. “Efrin Şehitleri Ölümsüzdür”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma”, “Yaşasın Halkların Faşizme Karşı Birleşik Mücadelesi” mesajlarının ardından anma sona erdi.

 

Ankara’dan Partizan okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu