GüncelManşet

Efrîn’de Yağma Savaşı: 7 Ölü, 130 Tutuklama

R.T.Erdoğan/AKP’nin “Kuvay-i Milliye” ilan ettiği DAİŞ ve El- Nusra artıklarından oluşturulan ÖSO çeteleri arasında Efrîn’in yağmalanması sırasında çatışma çıktı.

H.Merkezi: Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin duyurduğuna göre, çatışmalarda 7 çete öldü, 130’dan fazla kişi de tutuklandı. Çatışma, geçmişte ABD destekli olan el Hamza Tugayları ile savaşçılarının büyük çoğunluğu Deyr el Zor bölgesinden gelen Ahrar el Şarkiye grupları arasında çıktı.

Suriye hükümeti yanlısı Al Masdar ajansının haberinde ise Ahrar el Şarkiye’nin bir komutanının El Hamza militanları tarafından öldürüldüğü, çatışmaların bunun üzerine patlak verdiği belirtildi.

 

Cihatçılara Tutuklama

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, TSK’nin Ahrar el Şarkiye’ye El Hamza üyelerini tutuklama talimatı verdiğini öne sürdü. Duvar’ın aktardığı habere göre sosyal medyada da Ahrar el Şarkiye tarafından tutuklandığı belirtilen Hamza Tugayları militanlarının görüntüleri paylaşıldı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, çatışmaların Afrin’in yanı sıra Fırat Kalkanı ile ele geçirilen bölgelere de yayıldığını ileri sürdü. İddiaya göre, iki örgüt arasında El Rae ve el Bab’da da çatışmalar patlak verdi. Bu çatışmalarda bir sivilin de öldüğü belirtiliyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu