Emek

EMEK | Valfsan işçileri: İşçiyiz haklıyız kazanacağız!

İstanbul Tuzla’da bulunan Valfsan fabrikasında Birleşik Metal-İş’e üye 10 işçi patron ve temsilciler işbirliğiyle işten atıldı, işçiler 24 Ekim'de fiili direniş başlattı

İstanbul Tuzla Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesi’nde bulunan Valfsan fabrikasında çalışan Birleşik Metal İşçileri Sendikası (BMİS) üyesi 10 işçi 24 Ekim’de fiili direnişe başladı.

İşçiler yaptıkları açıklamada fabrikada olup bitene müdahale ettikleri, sorunların çözülmesi için olumlu anlamda eleştiriler getirdikleri için patron ve sendika temsilcileri işbirliğiyle işten atıldıklarını belirterek, fiili direnişe başladıklarını duyurdular.

24 Ekim Sabahı BMİS önlükleri ve attıkları sloganlarla OSB’nin kapısında eyleme başlayan işçiler talepelri kabul edilip, işe iadeleri sağlanıncaya kadar direneceklerini belirttiler.

İşten atılan Valfsan işçileri açıklamalarında şunları  diler getirdi.

Biz Valfsan firmasındaki sorunları gören, yanlışlara müdahale eden ve yapıcı temelde eleştiren, örgütlü-sınıf bilincine sahip işçiler olarak; fabrikamızdaki sorunları, baskıları, tehditleri her defasında fabrika içerisinde dile getirdik ve sonunda patron ve işbirlikçi temsilciler eliyle hiçbir gerekçe gösterilmeden 10 öncü işçi arkadaşımızla işimize son verildi.

Biz de sendika içi bütün hiyerarşiye uyarak sendikal temaslarımızı yaptık ve sonunda fiili direnişe geçmiş bulunmaktayız.

Bizler işimizi geri almak, içeride olabilecek işçi kıyımını önlemek ve içerde olacak baskıya boyun eğmemeleri amacıyla buradayız ve taleplerimiz yerine getirilinceye kadar direnişimizi sonlandırmayacağız. “Hak verilmez alınır” diyerek bütün emek dostlarını yanımızda olmaya bekliyoruz.

İşçiler direnişlerine “İşçiyiz haklıyız kazanacağız. #valfsaniscileridireniyor”   şeklindeki şiarla devam ediyor. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu