Emek

Emekliler insanca yaşam için Ankara’ya gidiyor

İstanbul: Bugün(25 Mayıs) emekliler “İnsanca yaşam” şiarıyla Ankara’ya gideceklerini ve orada eylem gerçekleştireceklerini basın açıklamasıyla duyurdular.

Galatasaray Lisesi önünde saat 12.30’da bir araya gelen Emekli-sen İstanbul şubeleri Taksim Tramvay durağına kadar sloganlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

Kitle adına açıklama yapan Rahime İldemir; “AKP iktidarı uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalarla tüm kesimlerin yoksullaşmasına ve insanca yaşama olanaklarından yoksul kalmalarına sebep oldu. Bırakın emeğiyle yaşayan çoğunluğu haklarını vermeyi, geçmişte mücadelelerle kazanılmış olan birçok hak mevcut iktidar tarafından çıkarılan yasalarla gasp edildi veya ortadan kaldırıldı” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “ülkeyi yönetenler, sıra yıllarını bu ülkeye vermiş emeklilerin sorunlarının çözümüne gelince; görmedim, duymadım, bilmiyorum taktiği ile üç maymunları oynuyorlar.

Rahime İldemirAnkara’ya gidiyoruz” diyerek; “Sahte intibak yasası aldatmacasına karışı, örgütlenme önündeki engellere karşı, insanca bir yaşam için, insana yaraşır bir ücret için, her gün can alan işçi cinayetlerine karşı… barış, demokrasi, insan hakları için Emeklilerin temsilcisi sendika olarak yarın sabah saat 10.00’da Ankara’da Kurtuluş pakında toplanarak, buradan Sakarya caddesine yürüyeceğiz ve basın açıklamasından sonra oturma eylemi yaparak, emekli kürsüsü kuracağız” sözlerini vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu