Güncel

“Emperyalist İşgale Karşı sesimizi Yükseltelim!”

İzmir: Emperyalist saldırganlığın Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiği bir süreçte; Emperyalist İşgale Hayır Girişimi bileşenleri (Alınteri, BDSP, Devrimci Hareket, DHF, EÖC, Kaldıraç, İzmir Hareket Tiyatrosu ve TKP 1920) Buca’daki NATO Üssüne gerçekleştirdikleri meşaleli yürüyüşle; Emperyalist savaşa hayır dedi.

Saat 18.00’da Buca Şirinyer Tansaş Önünden başlayan eylemde; yol trafiğe kapatılarak meşaleler ve flamalarla NATO önüne yüründü. Yürüyüş boyunca; “Emperyalistler, İşbirlikçiler 6. Filoyu Unutmayın; Emperyalistler Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak; Yaşasın Halkların Kardeşliği, Bıji Bıratiya Gelan, Katil İsrail/ABD Ortadoğu’dan Defol!” vb.  sloganlar atılarak, emperyalizmi ve TC devletinin Ortadoğu’da süren savaştaki rolünü teşhir eden ajitasyonlar çekildi.

NATO önünde gerçekleşen basın açıklamasını, bileşen adına Akgün Irgat okudu. Basın metninde; NATO İzmir Kara Kuvvetleri Komutanı Frederich Ben  Hodges’in açılış konuşmasına atfen; “ soruyoruz; neden? NATO’nun Avrupa’yı Komünizm saldırısından korumak için kurulduğunu, ikinci aşamada küresel güvenliği korumak adına varlığını sürdürdüğünü, İzmir’de bu üssün kurulmasının ise NATO’nun 3. Aşaması olduğunu söylüyor. Bakın 3. Aşamada amaçları neymiş: Siber taarruzlar, terörist saldırılar ve yerleri, kimliği belli olmayan düşmanların ellerindeki kitle imha silahlarına ve NATO’ya karşı yıkıcı eylemlere…  karşı mücadele vermek! Soruyoruz şimdi: Kimdir bu ‘kimliği belli olmayan’  düşmanlar? Kimlikleri belli olmadan nasıl düşman oluyorlar? O kimyasal silahlar hangileridir? Yoksa bu gün Suriye’de, Dün Irak’ta olduğu gibi kimi işaret ederseniz o düşman, kimyasal silah nerede derseniz orada mı?” denilerek; emperyalizmin planlarını halkların bozacağı vurgulandı.

Yapılan basın açıklamasına ESP, Partizan, HDK ve Anarşistler de katılarak destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu