Güncel

“Emperyalist savaşlara dökecek kanımız yok”

İstanbul: 4 Ekim günü egemenlerin tezkere meselesini görüşmek üzere toplanmasını ve bunu kapalı kapılar ardında görüşmesini pretosto etmek amaçlı Saat 14.00’te Taksim Meydan’ında bir araya gelen “NATO ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik” bileşenleri  “Emperyalist savaşlara hayır!” dedi.

Emperyalist savaşlara dökecek kanımız yok”, “Kapalı oturum açık katliamlara gebe” dövizlerinin taşındığı eylemde kitle adına açıklama yapan İlke Sarı; bu savaşın emperyalistler tarafından kışkırtıldığını, hangi işbirlikçi devlet kırıntı kaparsa kapsın kazananın emperyalistler kaybedenlerin ise işçi-emekçi ve ezilen halklar olacağını vurguladı.

Sarı; “Bugün, emperyalist savaş ve işgalleri durdurmak, bunun için mücadeleyi örgütlemek yakıcı görevdir. Emperyalist savaş ve işgallere karşı olan tüm güçleri, bölge halklarının ortak anti-emperyalist mücadelesini örmeye çağırıyoruz” sözlerini dile getirdi.

Basın açıklaması; “Emperyalizm yenilecek, direnen halklar kazanacak, “Teskereye hayır, savaşa hayır”, “Kahrolsun ABD işbirlikçi AKP” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu