Kadın

Şengalli kadınlar için dayanışma çağrısı

İstanbul: Şengal’de IŞİD terörünün sürmesine karşılık bir açıklama yapan HDK-HDP İstanbul Kadın Meclisi, “Irkçı, mezhepçi, eli kanlı IŞİD hem halklara hem kadınlara düşman. IŞİD’i lanetliyoruz” diyerek Şengalli kadınlarla dayanışmak için açacakları stant ve kermeslere çağrıda bulundu.

Şengalli kadınlarla dayanışmak için il binasında bir basın toplantısı düzenleyen HDK-HDP İstanbul Kadın Meclisi, “Irkçı, mezhepçi, eli kanlı IŞİD hem halklara hem kadınlara düşman. IŞİD’i lanetliyoruz” dedi.

Kadınlar adına açıklama yapan Türkan EsenŞengalli kadınların yanındayız. Kaçırılan Şengalli kadınların kurtulması için, tecavüzlerin hesabının sorulması için, tehdit altındaki Şengalli kadınların tecavüzden korunması için, şu anda dağlarda mahsur kalan kadın ve çocuklara insani destek sağlanması için tüm kadınları ve herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz” dedi.

 

Stant, fotoğraf sergisi ve kermeslere çağrı

Susmayacağız, dayanışacağız, kadın düşmanlığıyla savaşacağız” diyen Esen, Şengalli kadınlarla dayanışmak için yarın İstanbul’un 4 ayrı bölgesinde stant ve fotoğraf sergisi açıp kermesler düzenleyeceklerini aktardı:

Yarınki programımızsa eş zamanlı olmak üzere Kadıköy Meydanı, İstikla Caddesi-Mis Sokak, Şirinevler Meydanı, Bağcılar Meydanı olmak üzere 15.00’te başlayacaktır. Buradan tüm kadınlara ve duyarlı herkese stantları ziyaret çağrısı yapmak istiyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu