Güncel

“Şenolları, Cemilleri yetiştiren TS’yi sevdik”

H. Merkezi: Trabzonspor tarafından Çaykara’da bulunan Uzungöl Beldesi’ne karşı çıkan Trabzonspor taraftarları, “TS HES yapıp alma ahımızı, git Fenerden al kupamızı” pankartı açarak, Trabzon Valiliği önünde eylem yaptı.

Bugün (15 Mart) Trabzon Valiliği önünde biraraya gelen Trabzonspor taraftarları, Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret Anonim Şirketi‘nin sahibi olduğu Bordo Mavi Enerji Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi‘ne ait Uzungöl 1 Regülatörü ve HES Projesi ile ilçede yapımı planlanan diğer HES’lere karşı çıktılar.

TS HES yapıp alma ahımızı, git Fenerden al kupamızı” pankartı açan kitle; “HES yapma boşuna yıkacağız başına”, “Satılık deremiz yoktur”, “HES’e piyon olma TS” yazılı dövizler taşıdı.

Solaklı deresi özgürdür, özgür akacak” ve “Köylüler kardeştir, HES’çiler kalleştir” sloganları atan kitle adına İhsan Özkan bir konuşma yaptı.

 

“Biz Cemilleri yetiştiren TS’yi sevdik”

HES yapımına ve Trabzonspor’un da bölgede santral yapmasına karşı çıkan Özkan, “Trabzonspor Bordo Mavi Elektrik Üretim Şirketi’nin Uzungöl’de kurmayı düşündüğü HES projesi, sporun doğasına ve ruhuna, aykırıdır. HES projesinin adının renklerine gönül verdiğimiz takımla yan yana anılması güvenimizi zedelemiştir” dedi. 

Trabzonspor’un doğanın katledilmesine alet, hatta kalkan edilmesini kabul etmeyeceklerini belirten Özkan, “Biz, HES’ten aldığı parayla milyonlarca euroluk futbolcu transfer eden Trabzonspor’u değil, Şenolları, Turgayları, Cemilleri yetiştiren Trabzonspor’u sevdik. Öyle sevmeye de devam edeceğiz. Kurulduğu günden bu yana endüstriyel futbola karşı, çevreci bakış açısı ve ilkeleri doğrultusunda hareket eden bölge ve Uzungöl halkı, futbolun endüstrileşmesine her zaman karşı çıkmıştır” diye konuştu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu