Manşet

Enternasyonal Proletaryanın yoldaşı İbrahim Kaypakkaya’yı katledilişinin 40. Yılında anıyoruz!

Meksika: Bugün 18 Mayıs 2013, tam 40 yıl önce, enternasyonal proletaryanın yoldaşı olan İbrahim Kaypakkaya katledildi. Türkiye’de komünist Kaypakkaya büyük sermayenin ve onun yeminli uşakların uyguladığı baskı ve sömürü son vermek için halk savaşının kızıl şafağı yarattı ve önderlik eden TKP/ML’yi kurdu.

 

Geçen 40 yıl boyunca yoğun bir mücadele verildi. Büyük dersler yaşandı ve muazzam fedakarlıklar yapıldı. Onlar, halkın oğulları ve kızları; yaşamlarını alın teriyle ve azimliliğiyle özgürlük içinde feda etti ve etmeye devam ediyor. Yaşadıkları ülkenin bağımsızlığı için kan döktüler ve büyük devrimci görevi parti için Türkiye’de ki proletarya ve kitleye taşıdılar.

Görüyoruz ki İbrahim Kaypakkaya’nın ruhu ve öğretisi her devrimcide ve Türkiye halkının gönüllünde yaşamaktadır. Aynı ruh kızıl yıldızı rehber alan ve komünist bir dünya için mücadele edenlerde de yaşamaktadır.

Bu anlamda, 40. Yılda Kaypakkaya’yı anarken, onun yazılar üzerine yoğun bir araştırma yapılmalı, onun düşüncesini yaymalıyız. İbrahim MLM inceleyerek Türkiye gerçeğine teori ve pratikte uygulanabilir hale getirmek için çabaladı. Bu dersler bizim için çok önemlidir ve bundan öğrenmeliyiz.

İbrahim’in düşünceleri ve çalışmaları komünistler olarak yaptığımız işlerde ve verdiğimiz mücadelede hala canlıdır! İşkencehanede faşizme karşı sergilediği duruş bizim için ilhamdır!

 

 

Ibrahim Kaypakkaya: PRESENTE! ¡Ibrahím VIVA!

(İbrahim Kaypakkaya: Aramızda! İbrahim Yaşıyor!)

 

 

Sınıfsal Gençlik Ligası (LIJUC)

18 Mayıs 2013

Meksika

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu