Güncel

Erdoğan şimdiden Cumhurbaşkanı

 

H. Merkezi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerine henüz 5 gün varken Milli Eğitim Bakanlığı yeni cumhurbaşkanını belirleyip kitaplarına yerleştirdi bile. Bakanlık tarafından hazırlanan kitapta “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları” başlığı altında verilen listede Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül’ün ardından 12. cumhurbaşkanı olarak gösterildi.

HDP’den Nabi Avcı hakkında soru önergesi

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise konuyla ilgili olarak Bakan Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Uygulamanın 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde şaibe yorumlarına yol açtığına dikkat çeken Buldan şu soruları sordu:

Kamuoyuna yansıyan haberler doğru mudur?

Bu haberlere ilişkin bakanlık olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılında kullanılacak bütün ‘Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi’ kitaplarının ilgili bölümlerini kamuoyuyla paylaşarak herhangi bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

2014-2015 eğitim öğretim yılında kullanılacak ‘Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi’ kitapları bakanlığınız tarafından belirlenmiş midir?

Bakanlığınız tarafından belirlenen bu kitaplar hangi yayın organlarına aittir?

Bu kitapların hangilerinde ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları’ listelenmiştir?

Hangilerinde 12′inci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak belirtilmiştir?

Henüz seçim gerçekleşmeden ve dolayısıyla da hangi adayın kazanarak Cumhurbaşkanı olacağı netleşmeden, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olarak kitapta gösterilmesi AKP dönemindeki diğer seçimler gibi Cumhurbaşkanı seçiminin de şaibeli olacağı yorumlarına neden olmaktadır. Bakanlığınız, böylesine açık bir hatayı nasıl açıklamaktadır?

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu