Emek

Eren Enerji İşçileri, “Adalet yerini bulana ve iş başı yapana kadar mücadele sürecek”

H. Merkezi: Enerji-Sen üyesi Eren Enerji işçileri, her hafta Cuma günü olduğu gibi bu haftada şirket önünde açıklama yaparak, imza kampanyası başlattı.

Eren Enerji’de DİSK/Enerji-Sen üyesi oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler, her cuma olduğu gibi bir kez daha şirket kapısında bir araya gelerek, basın açıklaması düzenledi ve imza kampanyası başlattı.

Çatalağzı Çevre Koruma Deneği Başkanı Aydemir Akbaş’da eyleme destek vererek, Eren Enerji şirketinin sadece işçilere zarar vermediğini, yıllarca Zonguldak halkına zehir soluttuğunu söyledi. Akbaş’ın ardından eski enerji işçisi olan Erdoğan Turan söz alarak, Eren Enerji’nin hem işçi hem de doğa düşmanı kararlarıyla bölgeye zarar verdiğini belirtti.

 

“Sendikalarına güvenen DİSK’li işçiler var“

Adalet yerini bulana ve işbaşı yapana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyleyen Eren Enerji işçileri adına basın açıklamasını okuyan DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin, Eren Enerji’de yaşanan hukuksuzluğu adalet yerini bulana ve işçiler işbaşı yapana kadar her yerde, herkese anlatacaklarını söyledi. Keskin, “Bizim kararlılığımızı sınamaya kalkanlar şunu iyi bilsinler ki; karşılarında gücünü işçilerden alan bir sendika, sendikalarına güvenen DİSK’li işçiler var” dedi. Madencilerin torunları olarak Madenci Anıtı’nda Zonguldak halkıyla buluşacaklarını, İstanbul’da emek dostlarıyla Eren Holding’in kapısında olacaklarını ve sonunda da kazanacaklarını kaydeden Keskin, mücadelelerinde yanlarında olan herkese teşekkür etti. Açıklamanın ardından işçiler, Zonguldak Valisi’ne ve Çalışma Bakanlığı’na verilmek üzere imza kampanyasını, Eren Enerji önüne kurarak başlattı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu