Kadın

Kadını öldürmeye giderken yakalandı, ikinci kez serbest bırakıldı

Konya'dan Aksaray'a giderken annesinin şikayeti üzerine iki av tüfeği ve bıçakla yakalanan kişi, ikinci kez gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Alınan karar, erkek-devlet-yargı sisteminin bir göstergesi niteliğinde.

Konya’da evli olduğu kişiyle tartışması üzerine evi çocuklarıyla birlikte terk ederek Aksaray’a ailesinin yanına giden kadın evli olduğu kişi tarafından katledilecekti. Kadının evli olduğu Koray Ç’nin suçüstü ve 2 adet av tüfeği ve bıçakla yakalanmasına karşın mahkeme tarafından ikinci kez serbest bırakıldı.

Polis Koray Ç’nin annesi Zehra Ç. tarafından oğlunun ihbar edilmesi üzerine harekete geçti.

Eşi ile telefondaki tartışmasına şahit olan Koray Ç.’nin annesi Zehra Ç., oğlunun tüfeğini alıp evden çıkması üzerine evlerine yakın olan Köprübaşı Polis Merkezi’ne gitti. Polislere oğlunun eşini vurmak için Aksaray’a yola çıktığı ihbarında bulunan Zehra Ç., polisten yardım istedi.

Aracından pompalı tüfek ve bıçak çıkmıştı

İhbar üzerine harekete geçen Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, durumu Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri ihbardan 1 saat kadar sonra söz konusu otomobili gören asayiş ekipleri, aracı takibe alarak Aksaray girişinde bulunan ekiplere bilgi verdi. Aksaray polisinin kent girişinde yaptığı operasyonla Koray Ç.’nin aracı durduruldu. Koray Ç., yanında bulunan ve arkadaşı olduğu öğrenilen bir kadınla birlikte gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada Koray Ç.’nin yanında 1 adet 12 mm çapında otomatik av tüfeği, 29 adet 12 mm çapında kütüklük içerisinde av fişeği ve 1 adet büyük bıçak olduğu anlaşıldı.

İkinci kez serbest bırakıldı

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Koray Ç., daha sonra İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette ifadesi alınan Koray Ç. sevk edildiği savcılık tarafından serbest bırakıldı. Bir gün sonra Koray Ç. hakkında yeniden gözaltı kararı çıktı. Bunun üzerine olaydan sonra Konya’ya dönen Koray Ç., yeniden gözaltına aldı. Aksaray’a götürülen Koray Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Aksaray Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu