GüncelManşet

Şervan Koçer infaz edildi!

H. Merkezi: Dün (3 Temmuz)Van’ın Başkale ilçesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren HPG gerillası Şervan Koçer ile ilgili Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı tarafından açıklama gerçekleştirildi. Açıklamada Şervan Koçer kod adlı HPG gerillasının Alican Erikmen olduğu belirtilirken Türk Genelkurmay Başkanlığı’nın “İran ordusu ile çatıştılar” açıklamasının gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. ANF’de yayınlanan konuya dair HPG’nin yaptığı açıklamayı yayınlıyoruz.

2 Temmuz günü saat 23.00 sularında, İran-Türkiye sınırında, bir görev amacıyla Doğu Kürdistan’dan Kuzey sahasına doğru hareket haline olan 4 kişilik bir kurye birimimiz, Elbak’a bağlı Dirîşkê (Sualtı) Köyü yakınlarında Türk ordusu tarafından 5 adet panzer ve 2 adet akrep tipi zırhlı araç desteğinde kurulan kapsamlı bir pusuya girmiştir. İstihbarata dayalı olarak hazırlanan bu pusudan, çatışma zorunda kalarak geri çekilmeyi uygulayan gerilla timimiz gereken manevrayı gerçekleştirmiştir. Ancak geri çekilme sırasında Şervan Koçer (Alican Erikmen) isimli arkadaşımız gruptan kopmuş, yaralı halde gruptan koptuğu düşünülen bu arkadaşımız Türk devleti tarafından esir alınarak şehit edilmiştir.

 

Bu olaya ilişkin Türk Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılmasına gereksinim duyulan açıklama tamamen gerçeklerin çarpıtılmasından ibarettir. İran ordu güçlerinin bu çatışmayla hiç bir alakası yoktur. Olay tamamen Türk ordusunun, hakkında daha önce istihbarat aldığı bu kurye grubuna pusu kurması ve saldırmasından ibarettir.

 

Alınan bilgiye göre, şehit düşen arkadaşımıza isabet eden tüm mermiler ön cepheden ve göğüsten isabet etmiştir. Bu da arkadaşımızın yaralı ele geçtiği Türk ordu güçleri tarafından sabaha karşı kurşuna dizilerek infaz edildiğini ortaya koymaktadır. Türk Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamış olduğu senaryonun, tamamen suçunu gizlemeye dönük hazırlamış olduğu kesindir.

 

Bu olayda şahadete ulaşan Şervan Koçer yoldaşımızı saygıyla anıyor, arkadaşımızın anısını mücadeleyi başarıya taşıyarak yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Ailesine ve tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz. Ateşkes koşullarına rağmen hunharca kurşuna dizilerek katledilen Şervan yoldaşın hesabı mutlaka sorulacaktır.

 

Yurtsever-kahraman Elbak halkımızın kendi şehidine sahip çıkmasını takdir ediyor ve Elbak halkımızı selamlıyoruz. Tüm halkımızın kalleşçe bir pusu sonucu şehit düşürülen şehidimize karşı gereken görevlerini icra edeceğine inanıyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu