Manşet

Erzingan’da engellemelere karşı kampanya çalışması

Erzingan: İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yıl kampanya çalışmalarımız devam ediyor.

 

22 Nisan

Ulalar beldesinde 1 Mayıs ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yıl kampanya çalışmalarımız doğrultusunda bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

Dağıtımda kitleyi Erzingan’da yapılacak olan 1 Mayıs mitingi hakkında bilgilendirip çağrı gerçekleştirdik.

 

23 Nisan

Yalınca köyü, Mollaköy beldesi ve Tepecik köyünde 1 Mayıs ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yıl kampanya çalışmaları gerçekleştirildi.

Afiş çalışmalarımız ve bildiri dağıtımı yaptığımız tüm alanlarda jandarma çalışmalarımıza olan ilgisini aynı şekilde devam ettirdi. Çalışma için girdiğimiz tüm köylerde akrep tipi askeri araç ve askeri ekip otosu ile köyleri gezerek köylüler ve bizler üzerinde psikolojik baskı kurmaya çalışmışlardır.

Ancak köylere jandarmanın geldiğini gören köylüler hemen bizlere haber vererek köylülerin egemenler ve kolluk kuvvetlerine karşı bizi sahiplenmesi çalışmalarımızda coşkuyu artırmıştır. Çalışmalarımız tüm coşkusu ile devam edecektir.

 

[widgetkit id=42]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu