Manşet

Erzingan’da Newroz kutlaması

Erzingan: Erzingan’da birçok ilde olduğu gibi Amed’de 21 Mart günü gerçekleştirilecek Newroz mitingi dolayısıyla Newroz kutlaması 17 Mart Pazar günü gerçekleştirildi.

BDP tarafından örgütlenen Newroz mitingi, 17 Mart günü saat 13:00’te Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşti. Newroz mitingine Partizan ve Dersimliler Derneği de katıldı.

Erzingan Cemevi önünde bir araya gelen PartizanWesvo Newroz piroz be! Newroz isyandır, isyan dağlarda!” pankartı açarak mitingin gerçekleştirildiği alana yürüyüş yaptı. Yürüyüş boyunca “Wesvo Newroz, newroz piroz be”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” sloganlarını attı.

Coşkuyla kutlanan Newroz mitingi devrim ve demokrasi şehitleri için saygı duruşu ile başladı ve Erzincan BDP ile BDP Genel Başkan Yardımcısı Nimet Sezgin’in konuşması ile devam etti.

Sonrasında ise Hozan Beşir sahne almıştır. Saat 13.00’te başlayan Newroz kutlamaları saat 17.00’de halaylarla sonlandırıldı. Miting boyunca Partizan kortejinden “Newroz isyandır, isyan dağlarda!”, “Kürt ulusuna özgürlük halk savaşıyla gelecek!”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya!”  sloganları atıldı.

 

Resimler için bakınız:

http://www.ozgurgelecek.net/foto-galeri.html?func=viewcategory&catid=101

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu