Gençlik

Esenyurt-Beylikdüzü YDG 1. komisyon toplantısı gerçekleşti‏

H.Merkezi: Esenyurt-Beylikdüzü YDG okurları gerçekleştirdikleri toplantı ile süreci ve önümüzdeki döneme dair neler yapılabileceğini tartıştı. Esenyurt-Beylikdüzü YDG tarafından söz konusu çalışmaya ilişkin elimize ulaşan haber şöyle:

Coşku ile gerçekleştirdiğimiz 10. konferansımızın ardından Esenyurt ve Beylikdüzü hattı olarak ortak yerel bölge komisyonumuzu oluşturduk ve ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz 1 aylık süreçte komisyon oluşturma çalışmalarımızı sürdürdük ve nihayetinde aldığımız karar doğrultusunda her 2 alanda var olan yeni arkadaşların inisiyatif ve becerilerinin artması, çalışma yürüttükleri alanlarda daha örgütlü ve politik hareket etmeleri için komisyonumuzu ortak bir biçimde örgütledik.

Alan değerlendirmeleri yaparak başladığımız toplantımızda, her 2 alanında politik ve sosyal durumlarını tartıştık. İlk olarak Beylikdüzü alanında ki mevcut durumumuzu değerlendirerek alanda ki gençliğin durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunduk ve alanda ki gençliğin gerçekliğini de göz önünde bulundurarak burada nasıl bir çalışma tarzı izleyebileceğimizi tartıştık.

 Alanın kesim bakımından çoğunlukla gerici ve yoz olduğunu da göz önünde bulundurarak burada ki gençlik ile nasıl bir ilişki kurabileceğimizi, onlara dair ne tür bir çalışma yürütmemiz gerektiğini tartıştık.

YDG’nin faşist devlet terörüne dair ilerleyen süreçte başlatmayı planladığı kampanyanın içeriğini ve bu kampanyayı Beylikdüzü alanınında hangi tarzda örgütleyebileceğimizi, aynı zamanda kampanyaya burada ki gençliği nasıl katabileceğimizi öneriler sunarak tartıştık. Aynı zamanda alanda ki mevcut okurlarımız ile ilişkilerimizi daha da ileri bir seviyeye taşımamız gerektiği üzerinde durduk ve gazete sayımızı da bu alanda arttırmaya karar verdik.

Beylikdüzü alan değerlendirmesinin ardından Esenyurt alan değerlendirmesine geçerek burada çalışma yürütülen pilot mahallelerin mevcut durumlarını aktardık. Esenyurt alanının zaten geçmişten gelen politik durumuna dair yürüttüğümüz tartışmada özellikle çalışma yaptığımız mahallelerde ki gençliğin sorunları üzerinde durduk ve bu sorunlara dair çözüm önerilerinde bulunduk.

Yurtsever ve demokrat bir alan olan Esenyurt’ta gençliğin özellikle devlet eli ile uyuşturucu bataklığına sürüklenerek yozlaştırılmak istendiğine değindiğimiz toplantıda, devletin bu yozlaştırma politikalarına karşı nasıl adımlar atmamız gerektiğini ve gençlik ile iletişim konusunda nasıl bir argüman ve materyalleri kullanabileceğimizi tartıştık. Ayrıca alanda ki mevcut okur ve sempatizanlarımız ile ilgili de örgütleme ve daha fazla politikleştirme anlamında gerekli olan adımların atılmasına karar verdik.

YDG kampanyası içinde alana özgü yürüttüğümüz tartışmada alanda ki mevcut durumun zaten hali hazırda politik olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda herhangi bir sorun yaşanmayacağı, aksine kampanyanın alanda ki örgütlü gücü daha da arttıracağına değindik.

Alan değerlendirmelerinin ardından her iki alanda yürüttüğümüz çalışmaların politik ayağının doğru tarzda oturtulması ve yerelin merkeze uygun hareket etmesine karar verdik. Daha önce alan olarak yapılan toplantıların yetersizliği ve politik kısmının eksik kaldığına değinerek komisyon toplantımızı süreklileştirmeye karar verdik.

Ayrıca daha önce yapılan toplantılara dairde gerekli eleştiri ve özeleştiriler verilerek alanda daha örgütlü ve politik hareket etmemiz gerektiğine karar verdik. 1. komisyon toplantımız bir sonra ki toplantımızın yeri ve tarihi belirlenerek sona erdi.

Esenyurt-Beylikdüzü YDG” 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu