Güncel

Esenyurt halkı,” rantçılara” karşı sokakta!

H.Merkezi: Esenyurt Ardınçlı Evler Mahallesi’nde yıllardır yaşanan tapu sorununa karşı mahalle halkı, Amasya Caddesi’den Esenyurt Meydanı’na yürüdü, meydan da basın  açıklaması yaptı.

“Ellerinizi evlerimizden çekin, mahallemizi yıktırmayacağız” pankartını açan emekçi halk, “Belediye şaşırma sabrımızı taşırma”, “Belediye elini mahallemizden çek” sloganlarıyla beraber Esenyurt Meydanı’na yürüdü.

Meydanda mahalle halkı adına açıklama yapan Mehmet Ergün, çalışarak biriktirdikleri parayla arsa aldıklarını belirterek, “Bizimde barınma hakkımız var dedik. Çocuğumuzun boğazından arttırdık, daha çok çalıştık, yeri geldi ekmeksiz kaldık ve bugün oturduğumuz arsaları alarak evlerimizi yaptık” dedi

Ergün, Belediye Başkanı’na seslenerek şunları söyledi: “Esenyurt Belediyesi ve Belediye Başkanı şunu iyi bilsin:” Canımızı dişimize takarak, gecemizi gündüzümüze katarak yaptığımız evlerimizi rantçılara yedirmeyeceğiz. Binlerce kişiyiz, kararlıyız. Bu sorun çözülene kadar binler olup sokağa akacağız.”dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu