Güncel

Esenyurt Partizan’dan açlık grevine destek ziyareti

Esenyurt BDP ilçe teşkilatının basın açıklaması yaparak duyurduğu 3 günlük dönüşümlü açlık grevine Partizan olarak destek ziyareti gerçekleştirdik. Açlık grevinin demokratik taleplerini desteklediğimizi ifade ederek bundan sonra gerçekleştirilecek eylemlerde birlikte hareket edeceğimizi söyledik.

Hapishanelerde süresiz dönüşümsüz açlık grevindeki tutsaklara B1 vitaminin verilmemesinde ki asıl sebep direnişi kırmak, yüzlerce tutsağın sakat kalmasına göz yummak ve bilerek ölüme terk etmektir. TC devleti kurulduğu günden itibaren Kürt ulusuna uygulanan imha, inkâr ve asimilasyon politikalarında sınır tanımamış, anadilde eğitim başta olmak üzere mahkemelerde anadilde savunma kabul edilmeyip, Kürtçeyi “bilinmeyen dil” olarak mahkeme kayıtlarına geçmiştir. Başta ağır tecrit koşullarına maruz bırakılan Abdullah Öcalan olmak üzere siyasi tutsaklar üzerindeki tecridin kalkması ve anadilde eğitim, savunma yapma vb. talepleri son derece insani bir talepler olması bir yana haklı, meşru ve demokratiktir.

Açlık grevini direnişçilerini ziyaretimizde anadilde eğitim ve siyasi tutsakların üzerindeki tecridin kalkması yönündeki taleplerin arkasında olduğumuzun vurgusunu yaptık. Esenyurt BDP önündeki açlık grevi eylemine yaptığımız ziyaret sırasında birlikte türküler ve marşlar söyledik. 27 Ekim günü Kadıköy’de saat 12’de yapılacak olan basın açıklamasında yer alacağımızı söyleyerek ziyaretimizi sonlandırdık.,

Esenyurt Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu