Gençlik

Eskişehir’de 1 Mayıs çalışmaları

Roboski’de savaş uçaklarıyla bombalanarak bedenlerimizin parçalandığı, Wan depremiyle birlikte enkazda kaldığımız, Sivas’ta zaman aşımıyla tekrar yandığımız, Esenyurt’ta kaldığımız çadırda bir yangınla öldüğümüz, tüm bunlara isyan ettiğimiz ve eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim hakkımızı istediğimiz için tutuklandığımız bir süreçte 1 Mayıs’a giriyoruz.

 

Böylesi bir süreçte bizler de Eskişehir Yeni Demokrat Gençlik olarak 1 Mayıs çalışmalarımıza “Tutsak Öğrencilere Özgürlük! Geleceğimiz ve Özgürlüğümüz için 1 Mayıs’ta Alanlara” şiarı esas olmak üzere “Eşit, Parasız, Bilimsel, Anadilde Eğitim ve Demokratik Halk Üniversiteleri için 1 Mayıs’ta Alanlara”, “Şan Olsun Proleteryanın Kavga Günü Olan 1 Mayıs’a! Biji 1 Gulan şiarlarını kullanarak çalışmalara başladık.

 

Çalışmalarımızda aynı zamanda faşizmin her zaman korkulu rüyası olmuş olan komünist önder İbrahim Kaypakkaya‘nın artan bu baskı ve sömürü düzeninde halk gençliğine daha fazla umut ve pusula olacağının altını çizen bir çalışma hattı izliyoruz.

 

4 gün boyunca aralıksız olarak Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Fakültesi’nde yaygın olarak sürdürülen çalışmalarımız ilerleyen günlerde “Tutsak Öğrencilere Özgürlük” kampanyamızla da birleştirilip, stant ve bildiri dağıtımıyla zenginleştirerek devam edecek.

Eskişehir Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu