Manşet

Eskişehir’de Mayıs ayı şehitleri anması

Eskişehir’de 18 Mayıs çalışması

Eskişehir: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu’nda İbrahim Kaypakkaya’yı anmak için  sticker çalışması gerçekleştirildi.

Stickerlarda “Komünist önder İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür” , “Dünyayı temellerinden sarsacak davamızın önderidir İbrahim Kaypakkaya”, “Çelikten irade komünist bilinç davaya adanan yaşamdır Kaypakkaya”,”18 Mayıs’ı unutma Ey mavi gök! Ey yağız yer bilesin ki; Yüreğimiz kabına sığmamakta, örsle çekiç arasında yoğrulduk, hıncımız derya gibi kabarmakta. Korkun O’nun Cellâtları Biz Unuttuk Bağışlamayı” , “bila sond ü ehb e em de nav ü şane de bidin jiyandin Ciwanen demokraten Nü” şiarlarına yer verildi.

Mayıs Şehitleri Anıldı.

Eskişehir’de YDG okurlarında katıldığı Mayıs ayı şehitleri anması hamam yolundan adalara doğru gerçekleşen bir yürüyüşle anıldı. En Önde Türkçe ve Kürtçe “Mayıs ayı şehitleri ölümsüzdür” yazılı pankartı açıldı. Yürüyüş boyunca sıklıkla “ibrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür”, “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak”,” Dörtlerin ateşi Dehakları yakacak”,” Şehid Namırın’’ sloganları atıldı.

Adalarda basın açıklaması yapılacağı sırada kolluk güçleri ve sivil faşistler tarafından provokasyon girişimleri oldu. Kitle basın açıklaması okuduktan sonra sloganlarla karşılık vererek toplu şekilde ESP il binasına yürüyüşe geçti.

Eylem sloganlarla son buldu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu