Gençlik

Eskişehir’de stant çalışması

Emperyalist işgale, feodal gericiliğe ve faşist saldırganlığa karşı halk gençliğinin militan sesi olan dergimiz Yeni Demokrat Gençlik’i okurlarıyla buluşturmak için üniversitemizde 30 Mart günü stant çalışması gerçekleştirdik.

Yemekhane önü olarak düşündüğümüz çalışmamızı, devrimci bir kurumun afişlerine faşistlerin örgütlenmeye çalıştığı Edebiyat Fakültesi’nde saldırıda bulunulduğu haberini almamız üzerine standımızı Edebiyat Fakültesi kantininde açtık.

Daha öncesinde stant çalışması deneyimimizin olmamasından kaynaklı bazı yetersizliklerimiz olduğunu hissettik. Yine de demokrat, ilerici, yurtsever öğrencilerle buluşma, tartışma ve örgütlü olduğumuz üniversitelerde faşizme karşı mücadelemizi yineleme imkanımız oldu.

Ayrıca bulunduğumuz yerde “Burjuvazi savunmasız grevci işçilerin üzerine ayrım gözetmeksizin ateş açabiliyorsa, bunun sonucunun eğlendiği restoranda patlayan bir bombanın olabileceğini de hesaba katmak zorundadır (Emile Henry)” diyen sosyoloji öğrencileri de stant açtı.

Stant çalışması sırasında 20 Özgür Gelecek gazetesi, 20 YDG ve Partizan dergisinin dağıtımını yaparak, yayınlarımızı üniversiteli halk gençliğine ulaştırdık.

Kahrolsun Faşizm!

Yaşasın Özerk-Demokratik Halk Üniversiteleri Mücadelemiz!

Eskişehir YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu