Güncel

ETHA’dan dayanışma çağrısı!

Etkin Haber Ajansı muhabirlerinin tutuklanmasının ardından bir açıklama yayınlayarak dayanışma çağrısında bulundu.

H.Merkezi: “Saray’a karşı gerçeğin kazanması için dayanışmaya!” başlığıyla yayınlanan açıklamada, tüm ezilenleri ETHA’nın yanında durmaya çağırdı.

Açıklamada, Karanlığın en yoğun olduğu anın aydınlığa en yakın an olduğunu biliyoruz.

Hakikatin tüm yalan perdesini yırtacak gücünün farkındayız.

Dayanışmanın insanlığın en güzel erdemlerinden olduğuna inanıyoruz.

Ve siz meslektaşlarımızı, okurlarımızı, takipçilerimizi, dostlarımızı, özgürlük ve eşitlik için gerçeğin bilgisine ihtiyacı olan tüm ezilenleri ajansımız ETHA’nın yanında durmaya çağırıyoruz. ETHA, tutuklama, gözaltı ve sansür saldırısı altında.

Arkadaşlarımız Semiha Şahin, İsminaz Temel, Pınar Gayıp, Havva Cuştan, Ali Sönmez Kayar ve Adil Demirci hapiste. Ajansımız ve emekçileri hakkında sayısız dava ve soruşturma söz konusu. İnternet sitemize erişim engeli sürüyor. Sosyal medya hesaplarımız sansürleniyordenildi.

ETHA yaptığı açıklamada biat etmediklerini etmeyeceklerini dile getirerek, “Gerçeğin peşinden ayrılmadık, ayrılmayacağız. Dayanışmanın gücüne güvendik, güveneceğiz” sözleriyle gazetecilik yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Son olarak dayanışma çağrısı yapılan açıklamada, “ETHA bunun için sizi somut dayanışmaya çağırıyor! Ne mi yapabilirsiniz?

-ETHA’nın gönüllü muhabiri olabilirsiniz. Mahallenizde, kentinizde çektiğiniz fotoğrafı, yaptığınız haberi gönderebilirsiniz.

-Yaşadığımız sansüre karşı twitter ve facebook’ta takipçimiz olabilir, takipçi sayımızın artmasını sağlayabilirsiniz.

-Haberlerimizi sosyal medyada paylaşarak, gerçeğin, bilginin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

#ETHAiçin yazabilir,

#ETHAiçin çizebilir,

#ETHAiçin çekebilir,

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu