Güncel

Ethem Sarısülük’ün Cenazesi Adli Tıp Merkezi’nde

Ankara: 31 Mayıs günü Taksim Gezi Parkı’ndaki saldırıyı protesto etmek için Kızılay Meydanı’na girenlerden biri olan ve Polis kurşunuyla ağır yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü 12 Haziran günü gerçekleşmişti.

Ethem Sarısülük’ün kesin ölümü bu sabah gerçekleşti. Cenaze şu anda Keçiören Adli Tıp Merkezinde bekliyor. Otopsi işleminin ardından cenazenin pazar günü toprağa verilmesi bekleniyor. Şu anda Keçiören Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen aileden aldığımız bilgilere göre, Adli Tıp yetkilileri ailenin otopsiye girmesine izin vermiyor. Ethem’in polis mermisiyle vurulduğu büyük oranda netleşmişti ancak kesin olarak mermi olduğu otopsi işleminde ortaya çıkacak. Adli tıp bu yüzden ailenin içeri girmesine izin vermek istemiyor. Ancak aile şu anda adli tıp önünde bekleyişini sürdürüyor. İşlem için yarın savcının gelmesi bekleniyor. Adli Tıp yetkilileri yasanın değiştiğini iddia ederek ailenin otopsiye giremeyeceğini iddia ediyor. Aile ise bunun doğru olmadığını ve otopsi de yer almak istediklerini söylüyor. Avukatlarda Adli Tıp’ın bu keyfi tutumuna tepki göstererek adli tıp merkezinin önünde biraraya geldi.

Öte yandan Hürriyet’in haberine göre, Ethem Sarısülük’ü katleden polisin kimliği tespit edildi. Ancak, Ankara Emniyet’i adını açıklamadığı polisi görevinden almak yerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nden Personel Şube Müdürlüğü’nün emrine kaydırdı.

Aile, duyarlı-demokrat kamuoyunu Adli Tıp önüne Ethem’e sahip çıkmaya çağırdı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu