Güncel

Ethem’in ailesinin evine “hırsız” girdi!

Ankara: Gezi İsyanı’nın ilk günlerinde Güvenpark’ta polis kurşunuyla katledilen Ethem Sarısülük’ün abisi Mustafa Sarısülük’ün Mamak’taki evine dün (26 Temmuz) öğlen saatlerinde “hırsız” görünümlü kişi ya da kişiler girdi.

 

Parmak izi için çağrılan polis gelmedi

Kapıyı kırıp eve giren “birileri” evi dağıtarak Ethem’in fotoğraflarını ve evde bulunan bir bilgisayarı alarak kaçtı. Evde maddi değeri olan herhangi başka bir eşyaya dokunulmamış ve olayın hemen ardından parmak izi alınması için çağrılan polislerin gelmemiş olmasından kaynaklı eve giren “kişilerin” hırsız olmasından çok devletle bağlantılı olma şüpheleri daha yüksek.

Mustafa Sarısülük olayı twitter hesabından duyururken, takipçilerine de çağrı yaptı. Sarısülük şunları belirtti;
“Merhaba dostlar dün evimize kapımız kırılarak kimliği belirsiz kişilerce girilmiş, laptop ve Ethem’in fotoğrafları çalınmıştır. Adli bir hırsızlık olayı gibi gösterilmeye çalışılsa da, parmak izi alması için polis çağırmamıza rağmen, kimse gelmemiştir. Evdeki kumbaraya ve özel eşyalara dokunulmaması da çok manidardır. Güvenlik nedeniyle bu zamana kadar bizle herhangi bir platformda yazışan arkadaşlar, tüm yazışmaları, mesajları silerse seviniriz dostlar.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu