Güncel

Evvel Temmuz devam ediyor

Antakya: Evvel Temmuz festivalinin 3. Gününde (13 Temmuz) YDG ve Partizan olarak Samandağ merkezinde esnafa dergi ve gazete dağıtımı yaparak konuk olmuş olduk.

Girdiğimiz her dükkân da insanlarla sohbet etme imkânı yakaladık. Çaylarını, kahvelerini içtik. Evvel Temmuz’un tarihçesi ve şimdiki geldiği nokta hakkında tartışmalar yürüttük. Arap-Alevi kültürünün asimilasyona karşı bir direniş biçimi olarak görülen festivalin son yıllarda bir eğlence havasına dönüşmesinin halk üzerinde ki etkilerini yakından gözlemlemiş olduk. Ayrıca DAİŞ çetelerinin halk üzerinde yarattığı psikolojik baskı her alanda gözlemlenebiliyordu. Her girdiğimiz yerde bu sorunlar üzerinde tartıştık, politikalarımızı halka yansıtmış olduk.

Samandağ Deniz mahallesinde kitle ile buluştuk.

Samandağ sahilde festival sürerken, festival alanına yakın olan Deniz mahallesinde kitle çalışması yürüttük. Bölge halkının yakından takip ettiği temel gündemlerden biri olan Suriye’de büyüyen savaşı ve beraberinde TC’nin besleyip büyüttüğü IŞİD çetelerinin Suriye halkına yönelik zulmünü teşhir ettiğimiz ve bu saldırılar karşısında ortak mücadele yürütme çağrısı yaptığımız bildirimizi dağıttık. İki gruba ayrılarak yürüttüğümüz çalışmada ev ziyaretleri yaparak TC’nin Suriye Politikaları üzerine sohbetler ederek, gazete ve dergi dağıtımı yapıldı. Bildiri ile girdiğimiz evlerde sıcak karşılanarak halkın yaşadığı çelişkiler üzerine derinleşen sohbetlerimiz oldu.

Bütün yoğunluğuna rağmen kitle ile buluşmanın vermiş olduğu enerji ile akşam sahilde olan konser alanında kitaplarımızla sloganlarımızla, gazete ve bildiri dağıtımlarımızı yapmaya sohbetler gerçekleştirmeye devam ettik.

(Partizan ve YDG okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu