Güncel

F Tipi eylem devam ediyor

H. Merkezi: İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu tarafından başlatılan “Tecrit öldürüyor, F tipi uygulamalara son” kampanyası kapsamında düzenlenen “F” oturma eyleminin 11.’si bu hafta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda düzenledi.

“Tecrit öldürüyor F tipi hapishaneler kapatılsın” pankartının açıldığı eylemde, “Doğal ölüm değil cinayet”, “Adli Tıp raporları ölüm saçıyor” ve “Adli Tıp cinayetlerinde sıradaki kim” ile hasta ve hükümlülerin isimlerin yer aldığı dövizler taşındı.

F Tipi hapishaneleri protesto etmek amaçlı siyah önlük giyen İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu üyeleri sık sık “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” ve “Tecrit işkencesine son” sloganlarını attı.

İHD adına açıklamayı yapan Sevim Kalman, hapishanelerde bulunan tutsak sayısının 140 bine ulaştığını söyledi. Kalman, artan tutsakların sorunların, baskılarında arttığını, fiziki ve psikolojik işkence altına alınmış olduğunun, idare denetiminde çocukların tecavüze uğradığını ve sorumların terfi edildiğini söyledi. Kalman, herkesi hapishanelerde yaşanan zulme karşı çıkmaya çağırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu