Güncel

FİGEN YÜKSEKDAĞ | “Her şeye rağmen umudumuz ve başarma azmimiz güçlü”

H. Merkezi: HDP’nin tutsak eşgenel başkanı Figen Yüksekdağ Hollanda Parlamentosu Temsilciler Meclisi üyelerine gönderdiği teşekkür mesajında “Her şeye rağmen umudumuzun ve başarma azmimizin güçlü olduğunu bilmenizi isterim. Dilerim demokratik bir Türkiye’de, bu zor dönemi aşmış olarak ve özgür şartlarda sizinle buluşma fırsatımız olur” dedi.

Kandıra 1 Nolu F Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, kendisine dayanışma mektubu gönderen Hollanda Parlamentosu Temsilciler Meclisi üyesi milletvekillerine gönderdiği mesajında “Parlamentoda ve uluslararası dayanışma eylemleri kapsamında gösterdiğiniz duyarlılık ve sahiplenme için de kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

 

“12 ay boyunca değişen bir şey yok”

Tutuklanmalarının üzerinden 12 ay geçtiğini ve bu süre boyunca Türkiye’de temel hak ve özgürlükler bakımından değişen fazla şey olmadığını vurgulayan Yüksekdağ, “Basın, düşünce ve politik özgürlüklere dönük baskı ve saldırılar gittikçe ağırlaşıyor. Olağanüstü hal rejimi, ülkemizdeki demokrasi, barış, emek güçlerini, ulusal ve inançsal farklılıkları, özel olarak da kadınları tutsak etmiş durumda” dedi.

 

“Umudumuz ve başarma azmimiz güçlü”

“Ancak HDP’nin tutuklu eş başkanları, milletvekilleri olarak her koşulda kendi amaç ve programımıza bağlıyız. Her şeye rağmen umudumuzun ve başarma azmimizin güçlü olduğunu bilmenizi isterim. Dilerim demokratik bir Türkiye’de, bu zor dönemi aşmış olarak ve özgür şartlarda sizinle buluşma fırsatımız olur” diyen Yüksekdağ aynı hapishanede tutsak olan kadın milletvekilleri, belediye eşbaşkanları ve siyasetçilerin dostluk ve dayanışma mesajlarını ileterek mesajını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu